• הולטר לב אק״ג

בדיקת הולטר לב אק״ג, מה היא בעצם?

הולטר לב היא בדיקה שאנחנו עושים כדי לאבחן הפרעות קצב לב, חלק מהפרעות קצב אלה הינן מסכנות חיים ועל ידי ביצוע הבדיקת הולטר לב, אנחנו יכולים לאבחן ולקבוע טיפול לבעיה שאובחנה.

תסמינים העיקריים שבשבילם נעשה הולטר לב הם חולשה וסחרחורות, דפיקות לב, התעלפויות ודופק לא סדיר, תסמינים אלו יכולים להעיד על בעיה בהולכה החשמלית של הלב, וביצוע הולטר לב יכול לתת לרופא את המידע הנחוץ כדי לאבחן ולטפל בבעיה. אפילו עם הבעיה הלבבית כבר ידועה, הופעה או שינוי של תסמינים יכולה להעיד על שינוי או הרעה של הבעיה וביצוע ההולטר לב יתן לרופא מידע הנחוץ לו כדי לשנות מינונים של תרופות או אפילו לנסות סוגי טיפול שונים בהתאם לתוצעות של ההולטר.

הולטר אק״ג - ד״ר איליה ליטובצ׳יק
בדיקת הולטר לב- תוצאות

הולטר לב נעשה על ידי חיבור מכשיר קטן על בית החזה של המטופל, החיבור נעשה ל-1-3 יממות. מכשירי הולטר הלב הישנים יותר יש צורך באלקטרודות ארוכות כדי לקלוט את האותות החשמליים (אק"ג) של הלב, אבל מכשירי הולטר הלב נהיים קטנים יותר, וכיום ישנם מכשירים חדשניים וקטנים יותר המאפשרים את קליטת הפעילות החשמלית של הלב ללא צורך בחוטים מסורבלים המחוברים לגוף המטופל.

הולטר אק״ג - ד״ר איליה ליטובצ׳יק
הולטר אק״ג - ד״ר איליה ליטובצ׳יק

בדוגמאות שלפניכם ניתן לראות תוצאות הולטר לב של שני שתופלים שהגיעו לרופא עם תלונות על סחרחורות, הרופא הקרדיולוג ראה מיד את הסיבה לסחרחורות, בשתי המקרים המטופל החסרים מספר פעימות לב רבות, כל מטופל מסיבה אחרת. המטופלים יכלו לאבד הכרה או אפילו יותר גרוע עם הבעיה לא הייתה מאובחנת בעזרת הולטר לב, וקבלת טיפול מתאים לבעיה.

הולטר לב אק״ג
Made on
Tilda